o našem pelíšku

 

Jak to vůbec začalo?

Jako milovník zvířat jsem se postupně přes různé malé a trošku větší, vždycky milované, zvířecí kamarády propracovala až v dospělém věku k tomu svému prvnímu psímu. Vlastně úplnou náhodou to byl právě ridgeback. A trefa do černého! Anie mi úplně učarovala – její krása, vznešenost, ale i potřeštěnost a rošťáctví. Když se naše cesty rozdělily, věděla jsem, že rhodéský ridgeback do mého života prostě patří… Po přestěhování z bytu do domu bylo vše naprosto jasné – jelo se do Ostravy pro zrzavé štěňátko. Tak k nám přišla Awa Nyakati Nzuri, které doma říkáme MiJa, Mijulka, nebo taky Mijásek.

V současnosti tvoří naši domácí smečku dva dospěláci –  já Jana, můj manžel a současně bezva parťák Miloš, zrzavá RR slečna Awa „MiJa“ a kočičí kamarádi Agátka a Tomík, kteří k nám oba jako koťátka doputovali z útulku. A je u nás veselo, zvlášť když občas dorazí do rodného hnízda také dnes už dospělé děti – Barunka s manželem Honzou a Ondra s přítelkyní Domčou. Společně, nebo po skupinkách podnikáme spoustu věcí, hodně cestujeme a rádi sportujeme, občas zajedeme na nějakou výstavu, ridgebacčí akci a hodně často na „cvičák“.

A ještě něco – i my jsme se nakonec rozhodli nezůstat jen u jednoho zrzounka. Založili jsme malou chovatelskou stanici Rocklands Ginger Affaire, o jejímž názvu proběhlo několik domácích debat, ale nakonec bylo vše jasné.

Rocklands

Je název horské oblasti na jihu Afriky (domovině ridgebacka), kam se toužebně obracejí oči všech lezců z celého světa. A protože „páníček“ je lezec, volba byla jasná ☺. Mimochodem – leze se tam na pískovci, který má krásně oranžovou, až narezlou barvu, hodně podobnou té, která je typická i pro ridgebacka.

Ginger

Znamená zrzek, zrzeček, zrzounek – co víc dodat?

Affaire

Je zásadní, převratná událost, která momentálně hýbe světem. A přesně tím se pro nás naše „ginger“ slečna stala okamžitě – hned ve chvíli, kdy jsme ji poprvé drželi v náručí.